Balık Türleri

Okçu Balık (Toxotes species) Özellikleri

Nişancılık yetenekleriyle hayatta kalan bir balık. Silah olarak ise suyu kullanıyor. Suyu ok gibi atan bir balığın çok ilginç olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat bu balıklar okçuluk yetenekleriyle avlanırlar, hem de suyun dışındakilerle.

Okçu Balık (Toxotes species) Özellikleri

Suyum kırılmasını hesaplayarak nişan almak bizim için ciddi bir fizik bilgisini gerektiren bu balıklar için çocuk oyuncağıdır. Okçu Balığı yerel bir balıkçıda bulma ihtimaliniz oldukça düşük. Bu balığa sahip olmak için sipariş vermeniz gerekebilir. Fakat, sipariş zahmetine girişmeden önce Okçu Balığın bakımı ile ilgili bilmeniz gerekenler var.

Okçu Balık canlı yemlerle beslenir. Doğada avcılık yeteneği ile çekirge avlayan bu balığın beslenebilmesi için ona özel bir düzenek kurmanız gerekecektir. Akvaryumun üzerine yerleştireceğiniz küçük dallara çekirgeleri yerleştirip gerisini balığınıza bırakmanız yeterli. Yine de bu düzeneği kurmak bayağı zahmetli olacaktır.

Okçu Balık tuzlu su balığıdır, oldukça iyi bir su kalitesine ihtiyaç duyar. Bu balık için 50 galonluk bir akvaryum yeterli olacaktır. Tankı tuzlu su ile doldurduktan sonra içine canlı bitkiler koymanız da daha iyi bir ortam yaratmanıza yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu