Köpek

Dünya’nın En Güçlü 10 Köpeği

Merhaba değerli hayvan severler bu makalemizde siz değerli köpek sever dostlarımız için en çok merak edilen konulardan biri olan Dünya’nın En Güçlü 10 Köpeği hakkında bilgi vereceğiz. Bildiğiniz üzere köpekler Canis Lupus familyasının mensubudurlar. 400’den fazla ırka sahiptirler. Bu ırklar içerisinde ise Dünya’nın En Güçlü 10 Köpeği adlı bu makalemizle bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte; Dünya’nın En Güçlü 10 Köpeği

Dünya’nın En Güçlü 10 Köpeği

Kangal

Çoban köpeği olarak da bilinen kangallar oldukça güçlüdürler. Kurt ve Çakallara karşı korkusuzdurlar. Güçlü ve itaatkar olan bu ırk çocuklara ve kadınlara karşı asla saldırgan tavır sergilemezler.

Pitbul

Bu köpek ırkının ülkemiz de katil köpek olarak lanse edilmesinden dolayı önyargıyla bakılan Pitbul ırkı köpekler söylenenin dışında iyi eğitildiği taktir de oldukça güçlü olmaları yanında atletik bir vücuda sahiptirler.

Dogo Argentıno

Bu ırkın yaratıcısı genetik uzmanı Prof. Dr. Antonio Nores Martines’dir. Dogo Argentıno‘lar oldukça güçlü ve iri yapılı bir köpek cinsidir. Antonio Nores Martines’in bu ırkı yaratmasının amacı av tutkunu olmasından doğmaktadır. Çenesi güçlü olan Dogo Arjantin ırkı oldukça atletik bir yapıya da sahiptirler.

Doberman Pinscher

Doberman Pinscher türü köpek ülkemizde oldukça popülerdir. Atletik yapısı ve eğitimi kolay olmasından dolayı oldukça ilgi görmüştür.

Rottweiler

Almanya kökenli bir ırk olan bu köpek ırkı ismini Rottweiler kasabasından almıştır.  Erkek olanları 60 – 65 kilograma kadar olabilmektedirler. Çoban Köpeği olarak da bilinmektedir.

Tibet Mastifi

Tibet Mastifi köpek cinsini ilginç yapan özellik ise boyunlarında aslanın ki gibi yelesi olmasıdır. Tibet Mastifi bundan dolayı oldukça ilgi çekmektedir. Bu köpek ırkının kemikleri oldukça gelişmiş olup güçlü bir ırktır.

Great Dane

En uzun köpek cinslerinden biri olan bu köpek ırkı Danimarka Tazısı olarak da bilinmektedirler. 90 Kilograma kadar ulaşabilen bu Great Dane cinsi bu köpeklerin boyu ise 115 santime kadar olabilmektedir. Kökeni ise Avrupadır. Eğitilerek tam bir muhafız olarak yetiştirilebilirler. Bundan dolayı genelikle avlarda kullanılır.

Sibirya Kurdu

Sibirya Kurtları, Husky olarak da bilinmektedirler. Sibirya Kurtları gözleri ve yüz şekillerinden dolayı oldukça güzel ve beğenilen ırktan biridir. Atletik olduklarından kızak köpeği olarak da eğitilmişlerdir. Bu tür adından da anlaşılacağı gibi genlerinde kurt geni taşımaktadırlar. Bundan dolayı özgürlüklerine düşkündürler.

Cane Corso İtaliano

Estetik ve güçlü bir yapıya sahip olan Cane Corso İtaliano ırkı köpekler sahiplerine oldukça sadıktırlar. Bu özelliklerinden dolayı bekçi köpeği olarak oldukça çok ilgi görmektedir.

Presa Canarıo

Nesli tükenmekte olan bu köpek ırkı oldukça güçlü bir ırktır. Vücut yapısıyla güçlü olduğunu belli eden Presa Canarıo ırkının fazla itaatkar olmadığını söylemekte fayda var. Çok iyi bir koruma köpeğidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu