Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Merhaba değerli muhabbet kuşu severler bu yazımda sizlere muhabbet kuşları ile ilgi sıkça sorulan sorular hakkında bilgiler vereceğim.

Muhabbet kuşum sürekli uyuyor

Muhabbet kuşunuz gece uykusunu alıp uyuduktan sonra, gün içerisinde sürekli uyuyorsa kuşunuz hasta olmuş olabilir. Başka bir neden olarakta kafesinde rahat etmiyor olabilir. Muhabbet kuşunuzu sessiz ve karanlık bir ortama alarak uyumasına yardımcı olabilirsiniz.

Muhabbet kuşum titriyor

Muhabbet kuşunun titremesi korku ve heyecandan olabilir. Yaz aylarında sıcaktan ve ateşlenme sonrası kanat titretiyor olabilir.

Muhabbet kuşum tek ayak üzerinde duruyor

Kuşunuz keyifli olduğu için tek ayak üzerinde duruyor olabilir. Kış ayında iseniz kendini toparlayıp duruyor ise üşümüş de olabilir.

Muhabbet kuşum kafasını kafese sürtüyor

Muhabbet kuşları kafasını kaşımak amacıyla kafese sürerler. Eğer ki kuşunuzu yeni sahiplendiyseniz size daha alışmadığı için kafasını size okşamaya izin vermeyeceği için bu şekilde kafasını kaşımaya çalışır. Unutmamalıyız ki muhabbet kuşları ilgiyi çok severler.

Muhabbet kuşum yerinde durmuyor

Yerinde duramama genel olarak erkek muhabbet kuşlarının kızgınlığa gelmesiyle gözlenen bir durumdur.

Muhabbet kuşum hapşırıyor

Muhabbet kuşunun hapşırması bulunduğu ortamın çok kuru yada nemli olmasına bağlıdır.Buna ek olarak da ortamın tozlu olmasıda muhabbet kuşunun hapşırmasına neden olur.

Bu yazımızda sizlere muhabbet kuşları hakkında sıkça sorulan sorular hakkında cevap verdim. Merak ettiğiniz konuları yorum kısmından yazabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu